Dlaczego warto wybrać kolonie sportowe?

rakietki badminton

Dzisiejsza młodzież dość mocno różni się od tej z poprzedniego wieku. Jeszcze dwadzieścia lat temu miejscem spotkań był osiedlowy trzepak, czy boisko, a dzisiaj są to raczej gry komputerowe czy media społecznościowe. Nic w tym dziwnego, bo dzieci od najmłodszych lat mają kontakt z komputerem i nawet w wieku 6-8 lat potrafią już biegle obsługiwać tablet czy komputer z dostępem do Internetu. Często mają swoich ulubionych twórców, których śledzą na YouTube, czy innych popularnych serwisach. Podczas roku szkolnego, nadmiar użytkowania komputera czy sieci normuje do pewnego stopnia szkoła, a gdy jej nie ma, to odpowiedzialność za zorganizowanie dziecku dnia spoczywa na rodzicach. Komputer, Internet czy gry komputerowe, to nic złego, ale pod warunkiem, że dziecko korzysta z nich z umiarem. Warto więc poza tym zorganizować dziecku trochę czasu z dala od domu, żeby poznało trochę świata za oknem i miało o czym rozmawiać z rówieśnikami po wakacjach.

Obozy i kolonie sportowe

Są to najlepsze miejsca, w którym dziecko może rozwijać swoje pasje do sportu, spędzać aktywnie czas organizowany przez animatorów oraz mieć stały kontakt z rówieśnikami. Jest więc to wszystko, czego potrzebuje młody człowiek do poprawnego rozwoju. Kolonie takie możemy podzielić na dwie główne kategorie.

W tym dziale  Od kiedy używać nosidełka dla dzieci?

Kolonie typowo sportowe. Są to na przykład kolonie piłkarskie, sztuki walki, czy ogólne. Wybór zależy oczywiście od tego, co nasza pociecha lubi robić, a jeśli nie ma konkretnego ukierunkowania sportowego, to najlepszym wyborem będą te ostatnie, czyli ogólno-sportowe. Rozwijają one każdą dziedzinę po trochu i mogą zaczepić pasję do którejś z nich.

Kolonie sportowo-rekreacyjne, a więc takie, które łączą sport z wypoczynkiem. Bardzo często, na przykład w przypadku kolonii nad morzem, dzień zaczyna się od biegania i ćwiczeń na plaży, a po południu po prostu relaksem. Wieczorem znowu pojawiają się aktywności, które dziecko może wybrać, a dobra zabawa zapewniana jest przez animatorów rozrywki. Jest to wybór dla dzieci, które nie są typowymi sportowcami, a którym chcemy zapewnić trochę ruchu i doświadczeń.

Czym kierować się w wyborze kolonii?

Najważniejsze są opinie na temat kadry z lat poprzednich. W końcu to opiekunowie i animatorzy determinują, czy kolonia będzie dla dziecka udana, ale też zapewnia nam spokój ducha. Kolejny czynnik to miejsce pobytu. Tu wiele zależy od naszej pociechy, czy woli pojechać nad morze, czy w góry, a może jezioro? Trzeci czynnik to ośrodek i jego otoczenie. Należy sprawdzić, czy miejsce jest atrakcyjne turystycznie i bezpieczne. W końcu żadne atrakcje organizowane w hotelu nie nadrobią braku dostępu do morza, czy gór. Najlepiej wybierać firmy organizujące takie wyjazdy od lat i unikać eksperymentów.
Kolonie sportowe dla dzieci: https://quatromondis.pl/kolonie/sportowe

W tym dziale  Co zabrać ze sobą na biwak?

Kolonie to magiczny czas w życiu dziecka

Kolonia to wyjazd z domu bez rodziców, poznawanie nowych osób, budowanie relacji i wiele innych niezapomnianych doświadczeń dla młodej osoby. Warto więc wysłać swoją pociechę na taki wyjazd, żeby chociaż na dwa tygodnie oderwała się od komputera, mogła rozwinąć swoje pasje, czy po prostu aktywnie spędzić czas i złapać trochę kontaktu z rówieśnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *