Na jaką kolonię w tym roku?

Człowiek, który wymyślił kolonie dla dzieci jest godny Nagrody Nobla. Cóż może być lepszego dla nastolatka, jak wyrwanie się choć na chwilę  spod opieki mamy i taty? A rodzice? Przecież każdy potrzebuje czasem odpocząć i mieć czas dla siebie, jaka za dawnych „sprzed dzieci” lat. Do wakacji jeszcze trochę czasu, ale chyba warto już zapoznać się z propozycjami lub pomysłami na kolonie 2019, by mieć w zanadrzu kilka gotowych argumentów, zwłaszcza jeśli również chcemy w tym roku odpocząć.

Tradycyjne kolonie

Oferty biur podróży na kolonie 2019 jak zwykle są pełne najprzeróżniejszych ofert – od nadmorskich pobytów „tylko dla wyjątkowych dziewczyn” po górskie szlaki i zwiedzanie wojennych fortec zarezerwowane tylko dla największych „twardzielów”. Oczywiście możemy wybrać klasyczny ośrodek wczasowy w Tatrach lub Bieszczadach z pamiętającym lata ’80 programem i obowiązkowym turniejem w ping-ponga, lub na przykład praktyczne „wakacje z angielskim”. Wszystko tak naprawdę zależy od zasobności naszego portfela i rzecz jasna pomysłów naszych pociech. Pamiętając o „modach” panujących wśród dzieci nie możemy zapominać, że dotyczą one również wyjazdów na wakacje. Jeszcze jakiś czas temu żadne dziecko nie chciało jechać na „lamusowe” kolonie, a interesował je tylko 10 dniowy turnus all inclusive w Turcji czy Egipcie, czyli taki jaki miała najlepsza część klasy. Dziś, podobnie jak wśród dorosłych, zaczyna popularna być oryginalność i niepowtarzalność. Organizatorzy podążają za tym trendem i na pozór zwykła kolonia w 2019 roku, ale zorganizowana w nietypowym miejscu i oryginalnym programem, może okazać się strzałem w dziesiątkę, który zapewni naszym dzieciom niezapomniane wrażenia i wspomnienia nawet na całe życie – przekonuje prezes Quatromondis.

W tym dziale  Jakie pamiątki przywieźć z Chorwacji?

Nietypowe kolonie

Biorąc pod uwagę, że kręgielnia na terenie ośrodka, pizza i grill na kolację, czy wycieczka promem na Bornholm lub autokarem do słowackich Tatr, nie jest już wyjątkową atrakcją, to  warto uważniej przeglądnąć oferty w Internecie i poszukać czegoś naprawdę ciekawego. Oczywiście czasem ciężko będzie przekonać córkę, że jeśli chodzi o kolonie 2019, to najbardziej prestiżowy będzie pobyt na obozie sportowym z elementami survivalu, ćwiczeniem łucznictwa, wspinaczką na ściankach i skałach, a dla jej 14 letniego brata intensywna nauka angielskiego z rówieśnikami z innych krajów połączona ze zwiedzaniem muzeów i wystaw. Niemniej jednak dostępne są naprawdę ciekawe oferty potrafiące połączyć wypoczynek z aktywnością fizyczną oraz nauką, choć nie w tradycyjnym, szkolno-ławkowym charakterze. Dobrym przykładem i jednocześnie pomysłem na kolonię 2019 jest Zamek Moszna w województwie opolskim. Oprócz doskonałej bazy skierowanej zarówno dla grup biznesowych, jak i indywidualnych, rodzinnych wyjazdów, w kompleksie organizowane są kolonie, a także w trakcie roku szkolnego Zielone Szkoły trwające od 3 do 5 dni, które są ciekawą propozycją odmiany dla klas i nauczycieli w okresie początku roku szkolnego lub wiosny.

Podsumowanie

Rynek usług turystycznych skierowany do najmłodszych rozwija się równie dynamicznie, jak ten skierowany do rodziców, czyli osób decyzyjnych w kwestiach finansowych. Jak wspomniano wyżej odpowiedni wybór wyjazdu kolonijnego 2019 oprócz zadowolenia najbardziej zainteresowanych będzie miał – używając języka ekonomicznego – niezaprzeczalną wartość dodaną w postaci kilku chwil tylko dla siebie i to więcej, niż przez jeden wieczór.

W tym dziale  Szmaragdowa wyspa - coraz częściej wybierany kierunek na wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *