Dlaczego warto jechać do Bułgarii?

plaza w bulgarii

Powodów, by odwiedzić Bułgarię jest naprawdę wiele. Zalety tego kierunku podróży przekonają wymagających, znudzonych, żądnych przygód, ale też oszczędnych. Jest to jedna z tych wakacyjnych destynacji, która łączy w sobie bardzo wiele plusów.

Położona na Półwyspie Bałkańskim Bułgaria ma za sobą burzliwą historię. Od 2007 roku stała się członkiem Unii Europejskiej, co zapewniło jej warunki do bezpiecznego rozwoju. Dzięki temu już od ponad dekady Polacy mogą podróżować do tego pięknego kraju bez zbędnych formalności. Biorąc pod uwagę ilość wspaniałych atrakcji i wartych odwiedzenia miejsc nie dziwi fakt, że jest to jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków.

 

Sofia – serce Bułgarii

Bułgarska stolica, o pięknej i wdzięcznej nazwie Sofia, to jednocześnie największe miasto tego państwa. Położona jest malownicza u stóp masywu Witoszy, nad rzeką Bojańską. Ze względu na swoją lokalizację, w Sofii od wieków ścierały się wpływy wschodnie i zachodnie, co bardzo dobrze odzwierciedla architektura miasta. Wpisana w 1979 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO Cerkiew Bojańska jest bogata w piękne freski, datowane na 1259 rok. Najstarszym budynkiem w mieście jest wybudowana w VI wieku okazała Rotunda św. Jerzego.

 

Warna – warto?

Jednym z trzech największych miast w Bułgarii jest Warna, znany port nad Morzem Czarnym. Na przestrzeni wieków była ważnym punktem w starciach między chrześcijańskim zachodem, a muzułmańskim wschodem. To w bitwie o to miasto poległ polski król Władysław III, zwany Warneńczykiem.

W tym dziale  Na jaką kolonię w tym roku?

Ale Warna to nie tylko historia – to także piękna, współczesna, tętniąca życiem metropolia. Bardzo bogata oferta kulturalna, duża liczba muzeów i świetnych koncertów zapewniły miastu miano „morskiej stolicy” Bułgarii. Co więcej – w okresie letnim na plażach Warny czeka aż pół dnia plażowania – bo tyle odnotowuje się godzin słonecznych w ciągu doby! W położonym na terenie miasta jedynym na Bałkanach delfinarium i akwarium można obejrzeć pokazy tresury i zaopatrzyć się w pamiątki.

 

Bułgarska Riwiera

400 kilometrów bułgarskiego wybrzeża obfituje w luksusowe kurorty, piękne piaszczyste plaże i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Największe czarnomorskie miasto, Słoneczny Brzeg, to miejsce idealne na wypoczynek bez względu na wiek. 600 hoteli, 400 restauracji, 2 aquaparki i parki rozrywki – to tylko zapowiedź atrakcji, jakie czekają na zwiedzających.

 

Równie wspaniałe wakacje spędzić można w kolejnym kurorcie riwiery – Złotych Piaskach. To wymarzone miasto dla miłośników wodnego szaleństwa. Miasto posiada własną przystań jachtową, więc bez problemu można udać się na emocjonujący rejs wybrzeżem. Plaże są bardzo szerokie, piaszczyste i świetnie utrzymane, co zapewnia komfortowe warunki do letniego szaleństwa. Dla osób starszych interesującą atrakcją mogą być bijące w Złotych Piaskach źródła mineralne, o udokumentowanych leczniczych właściwościach.

 

W tym dziale  Polskie zamki, które warto odwiedzić zimą

Kiedy jechać do Bułgarii?

Świetna pogoda w Bułgarii trwa cały rok, ale od maja do października warunki są szczególnie sprzyjające. Za sezon uważa się miesiące od czerwca do września. Wtedy też temperatura wody morskiej wynosi średnio 20°C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *