Chorwacja – najpopularniejsze miejscowości

chorwacja

Kiedy myślimy o wczasach, Chorwacja szybko przychodzi nam do głowy. Ten niezwykły kraj stał się jednym z najczęściej odwiedzanym przez Polaków. Turystów kuszą piękne plaże, lazurowe morze, wspaniały klimat i zachwycające zabytki! Niewielki kraj jest bogaty w naturalne skarby z ośmiu parków narodowych i jedenaście parków przyrody. Co zobaczyć w Chorwacji?

Zanim pojedziemy na wczasy. Chorwacja zaprasza

wakacje

Decydując się na wyjazd do Chorwacji, należy zdecydować się, w którym kierunku chcemy jechać. Ze względu na dużą rozciągłość Chorwacji, poszczególne atrakcje turystyczne znajdują się w dość sporych odległościach od siebie. Kraj rozpościera się od wschodnich krańców Alp na północnym zachodzie do Niziny Panońskiej i brzegów Dunaju na wschodzie. Państwo ma niezwykłą i bogatą historię, a wszystkie wydarzenia zostawiły na nim swój ślad. Na niewielkim terenie znajdziemy wiele kontrastów, zarówno ze względów przyrodniczych, krajobrazowych i architektonicznych. Zastanówmy się, czy chcemy poleżeć na plaży, czy też zwiedzić historyczne miasta. Wybierając Chorwację, wczasy spędzimy na ciągłych zachwytach i z pewnością będziemy chcieli tam wrócić.

Popularne miejscowości Chorwacji. Wczasy czas zacząć

Wielu turystów zachwyca miasto Rovinj, które położone jest nad Adriatykiem, na półwyspie Istria. Cztery plaże w Rovinj uzyskały tzw. Błękitną Flagę, świadczącą o jakości plaży. Miasto podzielone jest na dwie części – starą i nową. Zabytki są skumulowane w starej części, a nowa część to przede wszystkim baza turystyczna. Jeśli chcemy spędzić leniwe wakacje, Chorwacja na pewno nas nie rozczaruje. Odwiedźmy miejscowość Baska Voda leżącą na Riwierze Makarskiej. Miasteczko nie jest duże, mieszka w nim około 2500 tysięcy mieszkańców, a ich których głównym źródłami dochodu jest branża turystyczna, więc wiedzą, jak sprawić, by turysta był zachwycony. Wielbiciele historii powinni odwiedzić Szybenik, w który można zobaczyć katedrę św. Jakuba (zbudowana na przełomie XV i XVI wieku, w całości z kamienia) oraz twierdzę św. Anny, z której możemy podziwiać przepiękną panoramę miasta. Blisko Szybenika leży miejscowość Vodice, którego nazwa pochodzi od źródlanej wody, która była eksportowana z tego miejsca jeszcze do końca XIX w. Jest idealnym miejscem dla amatorów nurkowania, wędkarstwa czy jazdy na rowerze. Jeśli odwiedzamy Chorwację, wczasy powinna uatrakcyjnić wycieczka do Dubrovnika, który jest nazywany perłą Atlantyku. Jego najpiękniejsza część to oczywiście stare miasto, czyli Stari Grad, gdzie na niewielkiej powierzchni znajduje się wiele zabytków i urocze restauracje. Świetnie zachował się układ średniowiecznego miasta, a wewnątrz murów obronnych znajduje się kilka pałaców, klasztorów, kościołów, wieża zegarowa i stara apteka. Koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę wokół starego miasta po murach obronnych, skąd roztacza się zachwycający widok.

W tym dziale  Szmaragdowa wyspa - coraz częściej wybierany kierunek na wakacje

Jeśli odwiedzimy Chorwację, wczasy na pewno zaliczymy do udanych. Słońce, ciepłe morze, piaszczyste plaże – to będą udane wakacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *