Wakacje za granicą: za co kochamy Grecję?

wakacje w grecji

Każdy zna to uczucie: pogłębiające się znużenie, problem z porannym wstawaniem, czasem nawet podenerwowanie. Te i wiele innych objawów, to znak, że czas najwyższy na urlop! Aby doładować baterie warto wybrać sprawdzony kierunek, gwarantujący udany i bezstresowy wypoczynek. A takim z pewnością jest Grecja.

Moje wielkie, greckie wakacje

Grecja, to bez wątpienia idealne miejsce, by spędzić wakacje z rozmachem. Jest tu wszystko, czego potrzeba podczas urlopu: wspaniała pogoda, góry, morze, zabytki i niebiańskie plaże. Wczasy w Grecji można spędzić w dowolny sposób, ponieważ jest to miejsce jednocześnie bajkowe i uniwersalne. Szeroka oferta dostępnych aktywności plasuje ten kraj w absolutnej czołówce dostępnych kierunków turystycznych.

Historia Europy w pigułce

Myśląc „wakacje Grecja” widzimy przede wszystkim bogate dziedzictwo kulturowe kraju, którego wyrazem są bezcenne zabytki. Ateny, stolica tego państwa, to prawdziwa kopalnia monumentalnych świadectw europejskiej tożsamości. To tu narodziła się demokracja, czego świadkiem było wzgórze Akropol. Położone na nim świątynie, budynki użyteczności publicznej i place były centrum starożytnego świata, zaś położona przy wiodącej na szczyt drodze Agora – miejscem obrad i decyzji młodej republiki. Do dziś przetrwały jedynie ruiny mieszczących się tam m.in. Partenonu, Erechtejonu, czy świątyni Nike Apteros. Położone nieopodal Teatr Dionizosa i Odeon Heroda Attyka wskazują na olbrzymi rozmach, z jakim toczyło się życie starożytnych ateńczyków.

W tym dziale  Od kiedy używać nosidełka dla dzieci?

Ale wczasy w Grecji zapewnią moc atrakcji także poza stolicą kraju. W Olimpii, kolebce Igrzysk Olimpijskich, poczuć można ducha czystej rywalizacji. Ruiny wybudowanego ok. 775 r. p.n.e. stadionu oraz rozległy gimnazjon z roku 250 przed Chrystusem to punkty obowiązkowe dla miłośników sportowych emocji. W Lindos, jednym z miast wyspy Rodos, na turystów czekają okazałe ruiny doryckiej świątyni Ateny, w Delfach (mieście słynnej wyroczni) niezwykłą atrakcją są malowniczo usytuowane ruiny świątyni Apollina, zaś tablica upamiętniająca miejsce krwawej bitwy pod Termopilami z 480 r. p.n.e. do dziś przyciąga rzesze zwiedzających.

Może na plażę…

Jednak wakacje zagraniczne w Grecji to także niepowtarzalna okazja do błogiego lenistwa pośród białego piasku i błękitnej wody. Greckie plaże słyną na całym świecie ze swojego piękna i niezwykle sprzyjających warunków pogodowych. Wybrzeże rozciąga się na długości 14880 km, dodatkowo poza kontynentalną częścią kraju zwiedzanie obejmować może jedną z 2500 wysp wchodzących w skład państwa.

Dzięki bogatej ofercie rejsowej wczasy w Grecji to także świetna oferta dla miłośników bliskich spotkań z morzem. Przejrzysta woda, wspaniała pogoda i bogactwo wodnej fauny sprzyjają nurkowaniu. Zaledwie 165 greckich wysp jest zamieszkałych, co oznacza że wciąż jeszcze trafić można na dzikie, puste plaże, co jest niezwykłą rzadkością. Jednak także osoby niebędące fanami „wyspiarskich wojaży” znajdą setki wspaniałych plaż w kontynentalnej części kraju. Myśląc „wakacje Grecja” zdecydowanie można rysować wizje błogiego, plażowego lenistwa.

W tym dziale  Chorwacja – najpopularniejsze miejscowości

…a może w góry?

Wakacje zagraniczne w Grecji będą też doskonałą alternatywą dla osób poszukujących aktywnego wypoczynku. To kraj górzysty, aż w 81% zajęty przez malownicze górskie pasma. Miłośnicy trekkingu wybierając wczasy w Grecji postawią nie tylko na pewną pogodę, wspaniałe widoki, ale także wymagające trasy piesze i rowerowe. Przykładem niech będą słynne Meteory – masyw skalny w środkowej części kraju, zwieńczony olbrzymim kompleksem klasztornym. Wiodący ku niemu system schodów i pomostów to duże wyzwanie, warte jednak każdego zachodu.

Pokochać Grecję

Bez wątpienia ojczyzna starożytnych filozofów jest tym miejscem na Ziemi, z którego nie da się wyjechać bez żalu. Bajkowe wczasy w Grecji, bez względu na to, czy są aktywne, typowo wypoczynkowe, czy spędzane w rodzinnym gronie, to niezapomniane wrażenia i doznania. Wakacje zagraniczne w Grecji to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *