Od kiedy używać nosidełka dla dzieci?

nosidełko dla dzieci

Opieka nad dzieckiem wymaga dużej uwagi. Niekiedy warto mieć rękę na pulsie i maluszka cały czas przy sobie. Niezbędne do tego jest nosidełko, które znacząco ułatwia wykonywanie wielu codziennych czynności. Jak wybrać nosidełko dla dziecka? Od kiedy maluch może być noszony w takim nosidle?

Od kiedy można stosować nosidełko dla maluchów?

Producenci oferują różnego rodzaju nosidełka dla dzieci, które czasami mają napisane, że nadają się do użycia od pierwszych dni życia. Zdecydowana większość nosidełek nadaje się dla maluszków od 7 miesiąca życia. Dlatego podczas wyboru konkretnego modelu należy dokładnie przeczytać, komu dedykowany jest produkt. Wybór konkretnego egzemplarza należy dostosować do pozycji dziecka. Na pewno dziecko w pierwszych miesiącach powinno być noszone przodem do matki i z przodu, czyli rodzic musi stykać się brzuszkiem z dzieckiem. Od około szóstego miesiąca można powoli zaczynać nosić malucha na plecach, choć należy bardzo uważać.

Nosidełka dla dzieci – zalety

Nosidełka w znaczący sposób ułatwiają codzienne funkcjonowanie rodzicom. Może być ono używane w domu, jak i na świeżym powietrzu. Aktywni rodzice mogą dalej wykonywać swoje czynności, a dziecko w tym czasie jest blisko i bezpieczne. Nie zawsze można wszędzie wjechać z wózkiem, który bywa także ciężki. Dostępnych jest wiele modeli nosidełek, które można dopasować do własnych preferencji. Dodatkowo wiele z nich ma nowoczesny design i świetnie się prezentuje.

W tym dziale  Szmaragdowa wyspa - coraz częściej wybierany kierunek na wakacje

Jak wybrać nosidełko dla maluszka?

Nosidełko należy dopasować przede wszystkim do sytuacji, w jakich będzie użytkowane. Oczywiście należy postawić na produkt atestowany, który będzie w pełni bezpieczny dla maluszka. Dobrze jest wybrać nosidełko z regulowanym pasem biodrowym. Wówczas będzie można z łatwością dopasować taki produkt do każdej postury. Również regulowane szelki w znaczący sposób ułatwią noszenie i dopasowanie nosidełka do osoby noszącej. W danym modelu powinna być regulacja rozstawu miejsca na nóżki malucha. Szeroki pas biodrowy zwiększy znacząco komfort użytkowania, a ciężar malucha będzie lepiej rozłożony. To z kolei odciąży kręgosłup rodzica. Dobrze jest wybrać nosidełko, które może być prane w pralce. Przyda się również daszek lub osłona przed wiatrem i deszczem.

Rodzaje nosidełek dla dzieci

Producenci oferują szeroką gamę nosidełek, które pozwalają nosić maluszka w różnej pozycji. Dostępne są nosidełka sztywne, w których dziecko najczęściej siedzi w dość nienaturalnej pozycji. Taki model zdecydowanie nadaje się dla większych dzieci, które potrafią samodzielnie siedzieć. Można wyróżnić także nosidełka turystyczne, które przeznaczone są dla aktywnych rodziców chodzących po górach. Wyposażone są one w stelaż, który zapewnia odpowiednią pozycję maluchowi, ale są one przeznaczone dla starszych dzieci. Dostępne są także nosidełka miękkie, które są jednymi z najpopularniejszymi. Dziecko jest noszone w naturalnej pozycji, a jego kręgosłup jest w pełni bezpieczny. Takie produkty nadają się dla dzieci od pierwszych dni życia.

W tym dziale  Gdzie jechać na wakacje w Europie 2016 roku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *