Najlepszy zegarek dla sportowca

Smartwatche i zegarki sportowe

Wyścig z czasem, wyścig ze samym sobą. Jeśli chodzi o poprawę wyników sportowych, wiedza to potęga! Zawodowi sportowcy dysponują całymi szwadronami trenerów i ekspertów do spraw wydajności, którzy rejestrują i analizują każdy ich ruch. Jeżeli jednak amatorsko uprawiasz bieganie nieocenionym gadżetem, który może wpłynąć na osiągane wyniki, jest zegarek sportowy. W tym tekście weźmiemy pod lupę smartwatche i zegarki sportowe (https://www.neo24.pl/gsminavi/smartwatcheizegarki/smartwatche.html), wskażemy na ich rolę i zastosowanie, zaproponujemy również kilka cech, którymi warto się kierować przy wyborze odpowiedniego modelu.

Rola i znaczenie zegarków sportowych

Na wstępie trzeba przyznać, że te małe cuda zawieszone na nadgarstku potrafią zdziałać niesamowite rzeczy. Tak naprawdę, wielorakość funkcji, które są dostępne w najnowszych modelach zegarków sportowych może przyprawić o istny zawrót głowy, nie spowodowany wcale nadmiernym treningiem. Wykorzystują one bowiem technologię, o której nawet elity sportowe mogły tylko pomarzyć kilkadziesiąt lat temu.

Smartwatche i zegarki sportowe to obecnie „must have” dla wszystkich, którzy nieco poważniej myślą o uprawianiu rozmaitych dyscyplin sportowych. Osobisty komputerek na ręce pozwala dostosować intensywność treningów, dzięki czemu ciężko się przeforsować – jest zatem takim trenerem w miniaturze. Istnieją jednak pewne różnice pomiędzy zegarkami sportowymi a smartwatchami. Warto o nich wiedzieć.

W tym dziale  Kurtka czy bluza na rower zimą?

Na jakie funkcje można liczyć?

Tak naprawdę wszystko zależy od półki cenowej z jakiej zechcemy zakupić zegarek lub smartwatch. Oprócz podstawowych informacji, takich jak czas treningu i pokonany dystans, mogą one zapewnić dogłębną analizę techniki biegu sportowca, szybkość tętna, a także temperatury ciała.

Osobno należy wspomnieć tutaj o zegarkach do pływania lub nurkowania. Tutaj oczywiście stawia się na wodoszczelność, a poza tym mamy zazwyczaj do czynienia z fluorescencyjnymi indeksami i wskazówkami. Liczyć natomiast można na dodatkowy pomiar głębokości zanurzenia oraz ciśnienia wody.

Co wybrać – smartwatch czy zegarek sportowy?

Generalnie żaden z tych wyborów nie jest zły. Najważniejsze jest podjęcie decyzji o treningu, bo jak powszechnie wiadomo sport to zdrowie.

Jednakowoż jeżeli myślimy o treningu bardziej profesjonalnym to powinniśmy celować w bardziej zaawansowany zegarek sportowy. Nie dość, że można będzie liczyć na precyzyjne pomiary GPS (czyli określanie położenia użytkownika w terenie), pulsu i temperatury ciała, to nie bez znaczenia jest tutaj długość pracy na jednej baterii. Nie ma problemu by wybyć na kilkudniowy obóz treningowy i nie myśleć o ładowaniu.

W przypadku smartwatcha sportowego zdecydować powinny się na niego osoby, które ćwiczą rzadziej i mniej intensywnie. Smartwatch ma zazwyczaj więcej z bajeranckiego gadżetu i lepiej sprawdza się do przekazywania informacji z telefonu. Dodać jednak należy, ze najnowsze modele charakteryzują się wyjątkową trwałością na drgania, a poza tym posiadają przydatne funkcje wykrywania upadku i wysyłania alertów.

W tym dziale  Wyciskarka czy sokowirówka co wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *