Jaki naszyjnik do zabudowanej sukienki?

Każda kobieta doskonale wie, że wybór biżuterii nie może być przypadkowy i w ogromnym stopniu zależy od tego, co aktualnie ma się na sobie i jaką założyło się stylizacje. Przykładowo pewne kolczyki zupełnie nie będą pasowały do danych kreacji, podobnie jak naszyjniki (https://www.ceneo.pl/Naszyjniki). Te drugie najwięcej trudności sprawiają wtedy, gdy zestawia się je z sukienkami. Szczególnie tymi o zabudowanym kroju. Jak zatem powinno się dobierać naszyjnik do zabudowanej sukienki? Czy takie połączenie jest w ogóle możliwe?

Czy można zakładać naszyjniki do zabudowanych sukienek?

Wiele kobiet uważa i nie jest to tylko ich prywatna opinia, lecz obiegowe przekonanie, że w żadnym wypadku nie powinno się zakładać naszyjników do zabudowanej sukienki. Uważa się, że takie połączenie jest skrajnie nieestetyczne i zwyczajnie zaburza po pierwsze proporcje sukienki, a po drugie zupełnie nie wyeksponuje odpowiednio pięknego przecież naszyjnika. Czy jest to prawda? Zupełnie nie, ponieważ choć faktycznie takie połączenie obarczone jest pewnym ryzykiem, to jednak wynika ono przede wszystkim z nieumiejętnego łączenia obu tych elementów. Przy odpowiednim zestawieniu, właściwie dobranych do siebie elementów, naszyjnik noszony do zabudowanej sukienki jest w stanie w ogromnie pozytywnym stopniu wpłynąć na całą estetyczną stronę danej kreacji. Pytanie tylko brzmi, w jaki sposób dobrać taki naszyjnik?

W tym dziale  Niezbędnik gracza – jaka podkładka pod mysz?

Jak wybrać naszyjnik do zabudowanej sukienki?

W przypadku wybierania naszyjnika do zabudowanej sukienki istnieją dwa sposoby na to, jak powinno się je dobierać. Po pierwsze przyjmuje się, że powinien to być naszyjnik przede wszystkim krótki i z drobną zawieszką, na tyle niewielką, aby nie zachodził nieestetycznie na materiał, lecz nadal pozostawał na skórze szyi. Drugim rozwiązaniem jest założenie naszyjnika nieco dłuższego, zachodzącego nawet nieco dalej za materiał w głąb klatki piersiowej. W tym wypadku ogromne znaczenie ma dobranie odpowiedniego rozmiaru zawieszki, a także oczywiście długości naszyjnika. Muszą one trzymać się proporcji ciała, tak aby wyglądały estetycznie i nie zaburzały całej stylizacji. Przyjmuje się jednak, że najdłuższy możliwy naszyjnik, który powinno się stosować, nie powinien przekraczać linii obojczyka.
Zupełnie innym, bardzo ostatnimi czasy popularnym rodzajem naszyjnika, który wykorzystywany jest w przypadku zabudowanych sukienek, jest tzw. choker, czyli naszyjnik ściśle oplatający szyje, lub też bardzo delikatny i subtelny łańcuszek, który może nawet pozostawać niezauważony przy dalszym na niego spoglądaniu.

Podsumowanie

Jak zatem widać, połączenie ze sobą zabudowanej sukienki, z różnego rodzaju naszyjnikami, nie tylko jest możliwe i dobrze się prezentuje, co często jest po prostu wskazane, dla lepszego podkreślenia całego stroju i stylizacji. Dlatego nie warto od razu skreślać takiego połączenia, bez przynajmniej jego poważnego rozważenia, przymierzenia i protestowania różnych stylizacji i sposobów łączenia obu tych elementów. Z całą pewnością warto po prostu spróbować.

W tym dziale  Kuchnia śródziemnomorska – zalety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *