Najczęstsze błędy popełniane na zakupach. Dowiedz się, jak mądrze podejmować codzienne decyzje

Wiele osób nie potrafi robić zakupów. Okazuje się bowiem, że wcale nie tak łatwo jest robić zakupy z głową. Tymczasem coraz więcej osób traktuje zakupy jako formę relaksu i odstresowania się po ciężkim dniu pracy. Są to przede wszystkim kobiety, ale nie tylko. Jak zatem mądrze kupować? Jakich błędów nie popełniać w czasie zakupów? Czy używanie karty kredytowej jest w ogóle dobrym pomysłem?

Najtańsze, ale czy najlepsze?

Są osoby, które podczas codziennych zakupów kierują się zasadą, że najlepsze jest zawsze to, co kosztuje najmniej. Jednak w praktyce taki wybór często kończy się niską jakością zakupionych produktów oraz koniecznością dokonania kolejnego zakupu. Stan karty kredytowej może na tym sporo ucierpieć.

Na szczęście z roku na rok rośnie również świadomość konsumentów, którzy stawiają coraz częściej na produkty lepszej jakości nawet, jeśli są one nieco droższe niż inne. W tej grupie prym wiodą kobiety, które są bardziej świadomymi klientami.

Zagrożenie dla karty kredytowej – wyprzedaże

Niska cena nie zawsze powinna być utożsamiana z oszczędnością. Widać to doskonale na przykładzie sezonowych wyprzedaży, które cieszą się ogromną popularnością. Niemal 50% Polaków decyduje się na zakupy w tym czasie, nie bacząc na limit dostępny na karcie kredytowej. Czy w ten sposób rzeczywiście można zyskać? Niestety powszechne są przypadki przeklejania i zawyżania cen przed planowanymi wyprzedażami. Klient tym samym sądzi, że kupił rzecz w okazyjnej cenie, a tymczasem płaci za niego tyle samo, ile kosztował on na początku.

W tym dziale  Gdzie znaleźć detektywa w Warszawie?

Sklepy w okresie wyprzedaży kuszą potencjalnych klientów poprzez strategię merchandisingu. Oznacza to, że rozmieszczają towar w przestrzeni sklepowej tak, aby klienci mogli zobaczyć jak najwięcej rzeczy zanim dotrą do konkretnego produktu. Najlepsze okazje wcale nie znajdują się w jednym miejscu, ale są rozlokowane po całym sklepie. Klient musi więc przejrzeć niemal wszystko, aby zakupić konkretny produkt. Nie można też zapomnieć o tym, że często już samo hasło „wyprzedaż” zachęca wiele osób do zwiększenia limitu na karcie kredytowej. Są osoby, które wręcz czują się w obowiązku kupić coś, bo trwa sezonowa obniżka cen. Więcej informacji: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty.

Nowoczesne rozwiązania

Naukowcy również zajmują się problemem zakupów i błędów popełnianych w czasie ich robienia. Udowodnili na przykład, że robienie zakupów na płaskim obcasie jest kiepskim pomysłem w przypadku kobiet. Panie w szpilkach są rozsądniejsze, bo muszą pamiętać o zachowaniu równowagi.

Coraz więcej instytucji czy banków zachęca swoich klientów do rozsądnego robienia zakupów. Warto pamiętać o tym, że karta kredytowa to w zasadzie kredyt odnawialny, który również prędzej czy później trzeba będzie spłacić. Wpadanie więc w szał zakupów nie jest zbyt dobrym pomysłem. Do wszystkiego trzeba podchodzić z rozwagą, aby nie zmagać się później z problemem zbyt dużego zobowiązania finansowego.

W tym dziale  Kuchnia śródziemnomorska – zalety

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *