Spodnie do zumby

spodnie do zumby

Zumba to wyjątkowo energetyczny sport, łączący w sobie taniec z klasycznym aerobikiem. W ostatnich latach treningi te zdobyły wyjątkową popularność wśród pań kochających muzykę, sport i dobrą zabawę – bo tym właśnie są żywiołowe treningi, które przywędrowały do nas prosto z Kolumbii.

Wygodny strój na treningach zumby to bezwzględnie priorytet, jeśli ćwiczenia mają być przyjemne i efektywne. Opadające podczas energicznych ruchów spodnie, plączące się nogawki, pękające szwy, nieestetyczne przetarcia materiału oraz klejący się od potu materiał to ostatnie, czego nam potrzeba w sali treningowej. Dlatego rozsądnie skompletujmy nasz strój sportowy, inwestując w dobrej jakości koszulkę, a przede wszystkim spodnie, od których w dużej mierze zależy nasz komfort.

Jakie spodnie będą dobre do zumby?

Spodnie przeznaczone do różnego rodzaju tańców sportowych powinny być przede wszystkim uszyte ze specjalnego, nowoczesnego materiału transportującego wilgoć na zewnątrz tkaniny – treningi zumby są bardzo dynamiczne, więc problem odprowadzania potu musi być w tym przypadku rozwiązany profesjonalnie. Krój spodni ma mniejsze znaczenie – zumbę możemy ćwiczyć w legginsach (wybierzmy jednak te specjalnie przystosowane do uprawiania sportu), spodniach z szerokimi nogawkami lub dedykowanych sportom tanecznym modelom z dopasowanymi nogawkami i obniżonym krokiem. Ten ostatni wariant jest szczególnie praktyczny – pozwala na kontrolę nad ciałem podobną do tej, jaką dają nam legginsy, ale jedocześnie pozwala na większą swobodę ruchów i dowolność przy wyborze koszulki czy bluzy, sprawdzając się nie tylko podczas ćwiczeń, ale również jako element codziennej stylizacji w modnych sportowym stylu.

W tym dziale  Czy trampki nadają się tylko na w-f?

By czuć się pewnie podczas tańca

Niezależnie od preferowanego fasonu spodni do zumby, powinny być one zaopatrzone w szeroki pas ze stabilną gumą dobrze trzymającą ubranie na swoim miejscu, najlepiej dość wysoko. To ważne, bo podczas licznych podskoków i skłonów nie chcemy myśleć o ciągłym obciąganiu koszulki czy podtrzymywaniu opadających spodni.

Wygoda to nie wszystko

W tak zdominowanej przez kobiety dyscyplinie jak zumba estetyka strojów treningowych nie może pozostać bez znaczenia. Południowoamerykańska energia emanująca z tego sportu znajduje swoje odbicie w intensywnych kolorach i energetycznych printach, których sam widok poprawia humor i zachęca do tanecznych ruchów. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt stroju do zumby – w modnym i atrakcyjnym zestawieniu po prostu ćwiczy się przyjemniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *