Rower miejskie na 4 pory roku.

Jazda na rowerze niesie ze sobą wiele zalet: oszczędność, możliwość uniknięcia korków, czy dbanie o kondycję podczas przemieszczania z jednego punktu do drugiego. Nic więc nic dziwnego, że na ulicach polskich miast można spotkać coraz więcej amatorów kolarstwa. Jeśli chcemy dojeżdżać rowerem do pracy, czy na zakupy najlepiej postawić na rower miejski.

Jaki rower miejski wybrać?

Choć przez długi czas na miejskich ulicach można było zauważyć róże typy rowerów, od popularnych „damek” po znane „górale”, dziś coraz więcej osób zwraca uwagę na dobór pojazdu adekwatnego do typu terenu i rodzaju nawierzchni. W warunkach miejskich najlepiej sprawdzają się oczywiście rowery miejskie zwane „holendrami”. Rowery te dzielą się na damskie i męskie. Te pierwsze mają obniżoną ramę w stosunku do drugich. Wynika to głównie ze względów praktycznych. Na rowerach z niższą ramą kobiety mogą usiąść w spódnicy lub sukience i swobodnie jechać. Jednak również wielu mężczyzn decyduje się właśnie na zakup roweru z niższą ramą. Ułożenie siodełka względem kierownicy jest w nich nieco inne, niż w męskich wersjach. Wymusza ono utrzymanie bardziej wyprostowanej postawy, a co za tym idzie zapewnia większą wygodę.

Jaki budżet przeznaczyć na zakup roweru miejskiego?

To ile pieniędzy poświęcimy na rower zależy wyłącznie od nas samych. Możemy znaleźć zarówno modele za 600 zł, jak i takie za kilka tysięcy. Jeśli nie jeździmy codziennie, a tylko sporadycznie wybieramy się w niezbyt długie trasy możemy kupić rower miejski za 500 – 600 zł. Za tę cenę dostaniemy podstawowe wyposażenie, takie jak koszyk na zakupy, oświetlenie i stalowe błotniki. Rowery z dolnej półki cenowej są cięższe od tych droższych, dlatego jeśli jeździmy codziennie i w różnych warunkach pogodowych lepiej dołożyć kilkaset złotych. Wówczas otrzymamy lżejszy model, którym łatwiej będzie np. pokonywać krawężniki. Za tego typu rower miejski zapłacimy powyżej 1000 zł. Mniejszy ciężar nie jest jedynym udogodnieniem, które otrzymujemy za wyższą cenę. Będziemy mieć wówczas więcej biegów i lepsze oświetlenie. W niektórych modelach może być zamontowany również amortyzator z przodu. Dodatek ten ułatwi pokonywanie wzniesień.

W tym dziale  Kurtka przeciwdeszczowa na rower

Rowery powyżej 2500 zł należą do klasy premium. Mają wiele udogodnień, które jednak nie każdy w pełni wykorzysta. Jeśli jeździmy tylko sporadycznie amortyzacja, czy więcej przełożeń mogą nam się po prostu nie przydać. Jednak za tę cenę dostaniemy również rower, który prezentuje się dużo lepiej, niż ten kosztujący kilkaset złotych. Jeśli więc zależy nam na wyglądzie i jesteśmy w stanie za niego naprawdę sporo zapłacić rowery miejskie z wyższej półki będą nie tylko pełnić funkcję ozdobną, ale również zapewnią większy komfort podczas jazdy. Polecamy Państwa uwadze szczególnie te – http://sklep.sportprofit.pl/rowery-miejskie.

Wybór roweru miejskiego nie jest trudny i powinniśmy uzależnić go przede wszystkim od własnych potrzeb. Im częściej jeździmy tym więcej należy poświęcić na tego typu zakup. Nie bez znaczenia są również warunki atmosferyczne. Rower na wiosnę i lato może być tańszy, ale rower na cztery pory roku wymaga większego nakładu finansowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *