Problemy z trawieniem

Leki na niestrawność

Problemy z trawieniem dotykają wielu ludzi. Przeważnie nie są groźne, jednak gdy pojawiają się często, należy udać się do lekarza. W takim przypadku diagnostyka będzie bardzo istotna.

Warto zaznaczyć, że problemy z trawieniem dotykają wielu ludzi, bez względu na płeć bądź wiek. Przeważnie są efektem przejedzenia. Jak się okazuje, nadmierna ilość pokarmów może powodować rozciągnięcie ścian przewodu pokarmowego, co przeważnie prowadzi do bólu brzucha bądź dyskomfortu. Do tego doliczyć trzeba stres, nieregularne przyjmowanie posiłków, brak aktywności fizycznej, spożywanie niezdrowych pokarmów czy picie alkoholu. W niektórych przypadkach doliczyć trzeba schorzenia układu pokarmowego, które wymagają specjalistycznego leczenia. Nie każdy wie jednak, od czego zależne jest dobre trawienie (https://gemini.pl/kategoria/zdrowie/uklad-pokarmowy/niestrawnosc). Ludzie rzadko kiedy zdają sobie z tego sprawę, lecz proces trawienia jest długi, a dodatkowo skomplikowany. Uczestniczy w nim bardzo dużo organów wewnętrznych oraz narządów, których działanie przyczynia się często do odpowiedniego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Co więcej, procesy te przebiegają etapami, jeżeli więc na którymś z nim pojawia się pewne zaburzenie, mogą wtedy występować problemy z trawieniem. Gryzienie jest pierwszym etapem trawienia. W jamie ustnej pokarm jest rozdrabniany, a dodatkowo mieszany ze śliną oraz przygotowywany kolejno do połknięcia. Jest to bardzo istotny etap, gdyż pod wpływem gryzienia aktywizują się receptory smakowe, które prowokują intensywnie wydzielanie się nie tylko śliny, ale też soku trzustkowego oraz żołądkowego. W takim przypadku przewód pokarmowy przygotowuje się do trawienia.

W tym dziale  Które wybielanie zębów jest najskuteczniejsze?

Jak się okazuje, przyczyny organiczne dyspepsji związane są przede wszystkim z chorobami przewodu pokarmowego. Trzeba do nich zaliczyć między innymi refluks żółciowy, nieżyt żołądkowy, a także zapalenie żołądka oraz dwunastnicy. Do tego specjaliści wskazują na zapalenie jelit, polipy jelit, a ponadto nowotwór żołądka czy jelit. W aptekach dostępne są sprawdzone preparaty na trawienie. Dzięki nim możliwe jest zadbanie o ten proces. Jest on bardzo ważny w kontekście prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jeżeli problemy z trawieniem trwają dłużej niż kilka tygodni, trzeba niezwłocznie udać się do lekarza celem dokładniejszej diagnostyki. Warto zaznaczyć, że w przypadku pojawienia się problemów w procesie trawienia nierzadko pojawia się szereg dyspeptycznych zaburzeń ze strony przewodu pokarmowe, o czym nie każdy wie. Zaliczyć można do nich dość powszechne objawy. Jednym z nich jest wczesne uczucie sytości. W niektórych sytuacjach pojawia się jako uczucie sytości jeszcze przed zaczęciem spożywania jedzenia. Może też objawić się nieprzyjemne uczucie zalegania pokarmu w żołądku, czyli poposiłkowe uczucie pełności. Innym objawem jest brak apetytu, ból oraz pieczenie w nadbrzuszu czy uczucie ciężkości w okolicy brzucha. Trawienie to bardzo istotny proces w ludzkim ciele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *