Naturalne sposoby na przemęczenie i dobre samopoczucie

 

Budzisz się rano zmęczony? A może sesja egzaminacyjna daje Ci się we znaki? Jesteś mocno zapracowany i trudno Ci znaleźć czas na wypoczynek? A może zmagasz się z obniżonym nastrojem czy depresją? Możesz sobie pomóc również dietą, a w szczególności tym, co pijesz. Soki to Formuła 1 jeśli chodzi o dostarczanie witamin, minerałów i substancji odżywczych – już kwadrans po tym, jak zrobisz pierwszy łyk, organizm ma już na czym pracować. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czego potrzeba zmęczonym i zestresowanym?

Nie zapominaj, że Twój organizm jest jak fabryka, maszyna i nie da rady pracować (a już na pewno nie na wysokich obrotach), jeśli nie dostarczysz jej odpowiednich składników do produkcji. Trudno jest dawać z siebie wszystko jeśli brakuje na to energii i… produktów, a z pustego i Salomon nie naleje. Jeśli zmagasz się ze zmęczeniem czy częstymi spadkami nastroju to znak, że w Twoim organizmie (fabryce) brak już surowców. Prawdopodobnie będą to witaminy z grupy B, witamina C, a z minerałów: wapń, magnez, żelazo i selen. Zabaw się w profesjonalnego logistyka i załatw swojemu organizmowi dostawę na cito.

Szybka dostawa energii i składników odżywczych

Najszybszym sposobem, żeby dostarczyć swojemu ciału brakujących składników są właśnie soki. Dlaczego? Bo zawarte w nich witaminy i minerały są już aktywnie transportowane do komórek już kilkanaście minut po ich wypiciu. Dorzucają do pieca trochę naturalnych i zdrowych węglowodanów, to od razu doda Ci sił, a pozostałe składniki zaczną już działać po swojemu. To dobry pomysł i na jednorazowy zastrzyk i na regularne, codzienne czy cotygodniowe dostawy.

W tym dziale  Które wybielanie zębów jest najskuteczniejsze?

Warto jednak zwrócić uwagę na ich jakość. Z pewnością zapomnij o sklepowych nektarach czy napojach owocowych – one zawierają zbyt wiele dodatków i rozcieńczane są wodą. Najlepsze będą takie przygotowywane samodzielnie, a jeśli nie masz na to czasu – zdaj się na świeżo wyciskane soki jednodniowe które znajdziesz w sklepowych lodówkach.

close up of woman squeezing orange juice at home

Jakie soki na zmęczenie i witalność?

Warto zacząć od produktów z naszego własnego, polskiego ogródka – czerwonych buraków, jabłek i marchwi – może być oddzielnie, ale świetnie smakują połączone.

Czerwone buraki polecane są np. osobom chorym na nowotwory, przyszłym mamom i cierpiącym na anemię. Zwiększają produkcję czerwonych krwinek i dzięki temu do komórek dostarczana jest większa ilość tlenu. Sok jabłkowy zawiera z kolei mnóstwo witaminy C, a dzięki pektynom pozwala usunąć toksyny z organizmu. Marchew zaś jest doskonałym źródłem witaminy A, a przy tym doskonale radzi sobie z rozkładaniem toksyn z wątroby. Kompleksowe działanie tych trzech pysznych napojów może więc zdziałać cuda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *