Najpopularniejsze wyroby cukiernicze świata

wyroby cukiernicze

Na świecie dostępne są bardzo zróżnicowane wyroby cukiernicze. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej oraz zapoznać z listą najpopularniejszych produktów.

Praliny

Wśród najpopularniejszych wyrobów cukierniczych świata można wskazać w szczególności praliny, które najbardziej znane są w Belgii. Kraj ten słusznie uznawany jest za stolicę czekolady, dlatego mogą w nim powstawać wyjątkowe w smaku praliny. Praliny to czekoladki, które nadziewane są kremową masą. Mogą mieć w swoim składzie różne dodatki, jednak najczęściej można w nich znaleźć kawałki różnych orzechów. Praliny, które są dostępne w sprzedaży, bardzo często mają inne nadzienia niż czekolada. Wśród nich można wymienić na przykład nadzienie miętowe, kakaowe, a także marcepanowe.

Lukumi

Kolejnym bardzo znanym wyrobem cukierniczym świata bez wątpienia jest lukumi. Lukumi to specjalność grecka, która wywodzi się z tego kraju. Powstała na bazie miąższu winogron i swoim wyglądem oraz smakiem przypomina tradycyjną galaretkę. Lukumi to przysmak, który dość często dodatkowo obtacza się w cukrze pudrze, co powoduje, że jest jeszcze bardziej słodki. Miękkie galaretki lukumi znane są w Grecji już od piętnastego wieku, dlatego cieszą się tak dużą popularnością nawet poza granicami kraju.

Churros

Wymieniając najpopularniejsze wyroby cukiernicze świata, nie można oczywiście pominąć churros. Churros to wyjątkowe w smaku ciasteczka, które są smażone na głębokim oleju. Krajem ich pochodzenia jest Hiszpania. Churros bardzo często są dodatkowo moczone w czekoladzie, co bez wątpienia nadaje im niepowtarzalnego smaku. Deser ten zazwyczaj serwowany jest z kawą i można podczas jego spożywania się zrelaksować oraz odprężyć. W niektórych krajach churros podawane są także z serem i przypominają smakiem tradycyjne, polskie pączki.

W tym dziale  Zakupy ekologiczne: Jak wybierać produkty z certyfikatami ekologicznymi i dbać o środowisko

Laddu

Popularne na całym świecie wyroby cukiernicze to także laddu, czyli deser pochodzący z Indii. Laddu to deser w formie kulek, które mogą być wytwarzane z kaszy manny lub ciecierzycy. Dodaje się do nich również cukier oraz szereg zróżnicowanych dodatków, takich jak na przykład orzechy oraz migdały. Jest to jeden z najbardziej znanych deserów na kontynencie azjatyckim, natomiast na terenie Europy nie jest bardzo rozpowszechniony.

Baklava

Bardzo popularnym deserem na cały świat bez wątpienia jest także baklava. Deser ten pochodzi z Turcji oraz charakteryzuje się wyjątkowym smakiem i aromatem. Baklava to deser, który powstaje na bazie nasączonego miodem ciasta filo. Jest ono przekładane różnymi rodzajami orzechów, zarówno orzechami laskowymi, jak i pistacjowymi.

Tiramisu

Hitem wśród wyrobów cukierniczych świata bez wątpienia jest tiramisu, czyli deser pochodzący z Włoch. Tiramisu składa się z kilku warstw biszkoptów nasączonych kawą. Są one przekładane lekkim kremem, który został stworzony na bazie serka mascarpone, tak wyjątkowego w smaku. Deser posypywany jest płatkami czekolady oraz kakao, dzięki którym jego smak jest niepowtarzalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *