Które wybielanie zębów jest najskuteczniejsze?

skuteczne wybielanie zebow

Zęby wyrastają idealnie białe, ale przez lata tracą swój blask i stają się żółte. Czyszczenie pastami i specjalnymi pasatami w warunkach domowych nie jest bardzo skuteczne, ale zawsze warto odwiedzić stomatologa. W wielu gabinetach możemy skorzystać z usługi wybielania zębów laserem. Czy to najskuteczniejszy zabieg?

Dlaczego zęby przestają być białe?

Przebarwienia i osad nazębny pojawiają się najczęściej u osób pijących kawę, herbatę, a także soki owocowe. Jeśli nie chcemy, by zęby były coraz bardziej żółte, musimy często odwiedzać dentystę, który usunie osad. Źle na wygląd zębów wpływa kamień nazębny, czyli zmineralizowana warstwa płytki nazębnej, będącej bezbarwną warstwą bakterii i węglowodanów. Pod wpływem barwiących płynów (kawa, herbata) porowata warstwa płytki nazębnej ulega przebarwieniu, tworząc ciemniejsze obwódki przy powierzchni dziąseł. Dentysta usunie kamień z zębów metodą scalingu.

Czy można samodzielnie wybielić zęby?

Wielu z nas po prostu boi się dentysty, więc unikamy także zabiegu wybielania zębów laserem. Szukamy alternatywnych metod walki o białe zęby. Co można zrobić w warunkach domowych? Powszechnie reklamowane są wybielające pasty do zębów, które zawierają substancje ścierne, tlenki fluoru bądź naturalne ekstrakty, a ich działanie opiera się na mechanicznym bądź chemicznym usuwaniu osadów, które zbierają się na powierzchni szkliwa. Pasty nie poradzą sobie z trudnymi przebarwieniami, ale są dobrym sposobem na podtrzymanie efektów zabiegu wybielania zębów laserem, jaki wykona dentysta. Możemy kupić także paski wybielające, które przez dwa tygodnie przykleja się do zębów na 30 minut. Paski pomogą wybielić zęby, jeśli mamy jedynie delikatne przebarwienia.

W tym dziale  Kiedy warto skorzystać z rehabilitacji stomatologicznej?

Czy wybielanie zębów laserem jest najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów w warunkach domowych nie daje spektakularnych efektów, a jeśli na takich nam zależy, musimy skorzystać z zabiegów wykonywanych w gabinecie dentystycznym. Stomatolog nakłada na zęby preparat wybielając, który, pod wpływem naświetlania, usuwa przebarwienia ze szkliwa zęba. Najnowszą i bardzo skuteczną metodą jest wybielanie zębów laserem. Zabieg trwa około 45 minut, a zęby stają się bielsze nawet o 14 odcieni. Przed przystąpieniem do zabiegu, stomatolog oceni stan szkliwa oraz wypełni wszelkie ubytki. Zabieg polega na nałożeniu specjalnego żelu, opartego na nadtlenku wodoru, a następnie naświetleniu go specjalną lampą. Żel przenika przez szkliwo i dostaje się do zębiny, a przebarwienia stają się dużo mniejsze. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się około 2 lat.

W gabinetach stomatologicznych możemy skorzystać z zabiegu wybielania zębów laserem, które daje zadowalające efekty. Jeśli nasze zęby nie są tak białe, jak tego chcemy, umówmy się do specjalisty, by znowu uśmiechać się z dumą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *