Jak wybrać dobrą odżywkę do włosów?

mocne-wlosy

Zdrowe i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. W sklepach i drogeriach znajdziemy wiele produktów, które nawilżają, regenerują rozdwojone końcówki oraz przywracają blask. Jaka odżywka do włosów zapewni najlepsze rezultaty? Czym należy kierować się wybierając produkt w drogerii?

Idealna odżywka do włosów – jaki powinna mieć skład? Wybór najlepszego kosmetyku trzeba oczywiście poprzedzić zbadaniem stanu włosów. Innej pielęgnacji wymagają bowiem włosy suche i zniszczone, a innej farbowane lub kręcone. Jakich produktów szukać  drogerii i na jakie składniki zwracać szczególną uwagę?

Jaka odżywka do włosów zniszczonych?

Odżywka do włosów zniszczonych i suchych powinna zregenerować włosy, wygładzić ich strukturę i nawilżyć. Idealne są więc produkty zawierające naturalne olejki, masło shea, keratynę, koenzym Q10 i glicerynę. Składniki te mają działanie nawilżające, wspomagają regenerację włosów, zapobiegają rozdwajaniu się końcówek i uzupełniają ewentualne ubytki w strukturze włosa. Odżywka do włosów suchych i zniszczonych powinna też zawierać silikony, które doskonale wygładzają i nabłyszczają ich powierzchnię. Ich stosowanie jest dość kontrowersyjne, ponieważ nadużycie silikonów może spowodować efekt obciążonych włosów. Dlatego jeśli nasze włosy są suche, najlepiej wybrać odżywkę do włosów zawierającą zmywalne wodą silikony, takie jak dimethicone.

W tym dziale  Witamina D – dlaczego warto ją zażywać

Idealna odżywka do włosów farbowanych

Farbowane na ciemne kolory włosy mogą wykazywać tendencję do szybkiego wypłukiwania się pigmentu. Producenci odżywek do włosów stworzyli więc produkty, które zapobiegną temu zjawisku i pomogą zachować błyszczący kolor przez wiele tygodni. Jakie produkty najlepiej wybierać? Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na odżywki do włosów, które nawilżają i regenerują strukturę włosa – ponieważ włosy zniszczone, łamliwe i z ubytkami szybciej tracą kolor. Dobrze spisują się także kosmetyki zawierające olejki i wyciągi roślinne, które doskonale nabłyszczają włosy i sprawiają, że dłużej zachowują kolor. Warto też zwrócić uwagę na odżywkę do włosów zawierającą filtry UV, które chronią pasma przez negatywnym oddziaływaniem promieniowania ultrafioletowego. Długotrwała ekspozycja na słońce skutkuje blaknięciem koloru, warto więc zaufać kosmetykom, które zapobiegną temu zjawisku.

Jaka odżywka do włosów kręconych?

Włosy kręcone wymagają szczególnej pielęgnacji, która uwzględnia stosowanie wielu kosmetyków. Ze względu na swoją strukturę przeważnie są suche i zniszczone, a ich stylizacja nie jest łatwa. Idealna odżywka do włosów kręconych powinna więc zawierać nawilżające składniki, które ułatwią rozczesanie ich po umyciu oraz uzupełnią ubytki w strukturze. Dobrze sprawdzają się kosmetyki z olejkami organicznymi, aloesem, keratyną i masłem shea, które odbudowują i nawilżają włosy. Jeśli z kolei chcesz podkreślić naturalny skręt, wybierz odżywkę do włosów bez spłukiwania z zawartością soli morskiej, która zapewni Ci efekt spektakularnych fal i loków. Dzięki niej Twoje włosy będą się lepiej układać, a kształt loków będzie bardziej regularny.

W tym dziale  Problemy z trawieniem

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *