Jak szybko pozbyć się przeziębienia?

Zmienna temperatura powietrza, zbyt cienkie ubranie i osłabiona odporność mogą stać się przyczyną ataku wirusów, a co za tym idzie – przeziębienia. Leczenie przebiega objawowo, co oznacza, ze musimy po prostu pozbyć się dolegliwości, które są wywoływane działaniem wirusa. Jak walczyć z przeziębieniem? Czy leki, które można kupić bez recepty są skuteczne?

Jak walczyć z chorobą? Czy warto sięgać po leki dostępne bez recepty?

Kiedy złapie nas przeziębienie, musimy odpocząć. Najlepiej po prostu położyć się do łóżka. Nie oglądajmy telewizji czy nie czytajmy książek, a po prostu połóżmy się spać. Bez względu na to, jakie leki bez recepty weźmiemy, pamiętajmy o tym, że najlepszym sposobem na walkę z infekcją jest wygrzanie się w ciepłym łóżku. Dzięki temu odpoczniemy, zregenerujemy siły i uwolnimy się od bólu, a organizm będzie na tyle silny, by walczyć z wirusami. Leczenie przeziębienia zacznijmy od krótkiej, ale gorącej kąpieli, w wodzie o temperaturze około 37˚C. Dodajmy do niej kilka kropli olejku eterycznego z eukaliptusa, sosnowego lub jodłowego. Możemy także wymoczyć nogi w gorącej wodzie. Silne przekrwienie stóp działa rozgrzewająco na całe ciało i wspomaga leczenie. Po kąpieli, zanim sięgniemy jeden z dostępnych bez recepty leków, wypijmy rozgrzewającą herbatę z lipy lub suszonych malin i połóżmy się do łóżka. Jeśli boli głowa i mamy niedrożny nos, spróbujmy inhalacji. Do miski z gorącą wodą dodajmy kilka kropli olejku z mięty pieprzowej, bazylii albo eukaliptusa i wdychajmy aromatyczną parę wodną. Nie zapominajmy o jedzeniu, do którego możemy dodać czosnek, cebulę, żurawinę, oregano, bazylie oraz propolis, które są uważane za naturalne antybiotyki. Włączenie ich do diety to dobry sposób na pozbycie się przeziębienia, ponieważ zmniejszą stan zapalny w organizmie, działają antybakteryjnie i dostarczają cennych składników mineralnych. Możemy także wypić ciepłe mleko z miodem.

W tym dziale  Problemy z trawieniem

Leki na przeziębienie bez recepty

Czas trwania infekcji można skrócić do minimum i szybko pozbyć się nawet najbardziej uciążliwych objawów. Jak to zrobić? Połączmy stosowanie skutecznego leku na przeziębienie z domowymi metodami walki. Wybierzmy lek bez recepty, który działa kompleksowo. Powinien zawierać składniki pozwalające kompleksowo zwalczyć takie objawy infekcji, jak gorączka, ból gardła i głowy, a także katar czy nadmierne kichanie i łzawienie oczu. W leku powinny znaleźć się składniki aktywne, np. paracetamol, feniramina i witamina C. Wybierzmy preparat w formie proszku, który rozpuszcza się w wodzie i wchłania się szybciej niż tabletka.

Skuteczna walka z przeziębieniem jest możliwa. Wystarczy położyć się do łóżka, by odpocząć i nabrać sił. Nie zapomnijmy o skutecznym leku, który kupimy bez recepty oraz gorącym mleku z miodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *