Jak stać się lepszym sportowcem – soczewki kontaktowe

sport a soczewki

Znaczna część osób, które mają problemy ze wzrokiem decyduje się na soczewki kontaktowe. W codziennym użytkowaniu sprawdzają się one o wiele lepiej niż okulary. Są one bowiem bardziej wygodne i prawie w ogóle niezauważalne. Soczewki mogą okazać się świetnym wyborem szczególnie dla osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas uprawiając sport. Czy soczewki mogą wpłynąć na wyniki sportowe?

Dlaczego soczewki są lepsze od okularów?

Soczewki, w porównaniu do okularów gwarantują większe pole widzenia. Dodatkowo, sprawiają że obraz wydaje się wyraźniejszy i zapewniają lepsze widzenie peryferyjne. Oprócz typowo technicznych zalet, soczewki to przede wszystkim duża wygoda. Podczas biegania na bieżni czy gry zespołowej nie trzeba się o nie obawiać. Nie spadają, nie zsuwają się z nosa – nie rozpraszają, dzięki czemu można całkowicie skupić się na treningu czy zawodach. Brak okularów oznacza brak ryzyka urazu oka, które mogłoby mieć miejsce w czasie upadku. Soczewki to lepsze pole widzenia a także większa ochrona oczu podczas dowolnej aktywności fizycznej. Osoba, która ma soczewki bez problemu może ubrać kask, czy gogle narciarskie – ich ‘wewnętrzna’ forma w żaden sposób nie ogranicza zewnętrznych możliwości.

W tym dziale  Rowerem po mieście – moda czy konieczność?

Jak soczewki sprawdzają się w sporcie?

Bez względu na to, jaki sport się uprawia, odpowiednio dobrane soczewki pozwolą skupić się tylko i wyłącznie na uprawianym sporcie. Brak okularów oznacza swobodę ruchu, brak rozproszenia i całkowitą kontrolę. Soczewki sprawią, że widać wszystko wyraźnie, bez jakichkolwiek zniekształceń i zakłóceń. Bieganie, siłownia, czy gra w piłkę na boisku – wszystkie te czynności zazwyczaj bardzo ograniczane są przez okulary. Nieustannie się zsuwają, spadają lub podczas biegu obijają się o nos. Nie można skupić się na grze czy wyścigu – myśli się tylko o tych spadających okularach. Soczewki to oczywisty, najlepszy wybór. Koniec z rozproszeniem, dezorientacją czy zakłopotaniem – wystarczą soczewki.

Jak przekonać opornych?

Soczewki zapewniają o wiele lepsze widzenie, niż okulary. Umożliwiają widzenie obwodowe i peryferyjne. Dodatkowo nie zaparowują i nie brudzą się. Soczewki są gwarancją stabilnego, ostrego widzenia, a także mogą być zakryte kaskiem czy maską. Podczas ruchu nie zmieniają swojego miejsca, nie spadają i nie trzeba ich poprawiać. Soczewki pozwalają także na postrzeganie w rzeczywistych wymiarach i w szerszym polu widzenia.

Jakie soczewki dla osób, które lubią okulary i nie chcą z nich rezygnować?

Idealną opcją dla aktywnych osób, które na co dzień nie chcą rezygnować z okularów są jednodniowe soczewki. Świetnie sprawdzą się na „specjalne okazje” czy zawody sportowe. Nie będą one bowiem ograniczać ruchów, nie będą przeszkadzać, a co najważniejsze zapewnią perfekcyjną widoczność. Oprócz tego, jednorazowe soczewki nie wymagają stosowania specjalnych płynów do przechowywania i dezynfekcji – po całym dniu wyrzuca się je do kosza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *