Jak bezpiecznie przetransportować telewizor?

jak przetransportowac telewizor

Kiedy mamy zamiar odświeżyć wnętrze mieszkania, zmienić umeblowanie i kupić nowe sprzęty szybko udajemy się do sklepu. Warto jednak pamiętać o tym, by pomyśleć o transporcie nowych przedmiotów. Niekiedy wymaga to wypożyczenia dużego samochodu lub powierzenia tego zadania firmom transportowym. Kiedy sprzęty są delikatne, szklane i wymagają szczególnej ostrożności, należy odpowiednio je zabezpieczyć. Jak zatem bezpiecznie przewieźć nowe nabytki do domu?

Po pierwsze, rozważ wszystkie możliwe opcje transportu

Największej ostrożności wymagają sprzęty RTV i AGD. Przed ich kupnem należy zastanowić się, w jaki sposób zostaną one przewiezione do domu, ponieważ sklepy nie zawsze oferują darmowy transport. Kupując pralkę, trzeba mieć na uwadze to, że jest ona ciężka i ma kanciaste ostre krawędzie, jej rozmiar też jest spory. W związku z tym raczej nie będzie możliwe przewiezienie jej własnym samochodem. Warto wtedy powierzyć to zadanie firmom transportowym. Przed umówieniem się z konkretną firmą powinno się sprawdzić cennik DHL, ponieważ oferty i koszty dostawy mogą się różnić w każdej z nich. Ze sprzętami RTV jest podobnie – duże kino domowe wymagało będzie specjalistycznego transportu, niewielki telewizor można przewieźć samemu.

W tym dziale  Najczęstsze błędy popełniane na zakupach. Dowiedz się, jak mądrze podejmować codzienne decyzje

Po drugie, zabezpiecz kupiony sprzęt

Telewizor to sprzęt, który wymaga szczególnego poświęcenia mu uwagi ze względu na trudności w jego transportowaniu. Niezależnie od tego, czy kupiony został mały czy duży odbiornik telewizyjny, powinno się go odpowiednio zabezpieczyć przed podróżą do mieszkania. Warto w tym celu zachować oryginalne opakowanie, na które musi składać się karton o odpowiedniej wielkości, styropianowy panel otaczający telewizor i folia ochronna, w którą sprzęt będzie włożony. Problemy pojawiają się, gdy takiego opakowania nie ma. Wtedy należy wykonać je samemu. Wybierając karton, trzeba pamiętać, by miał on wymiary zbliżone do kupionego telewizora, styropian zapobiegnie przesuwaniu się sprzętu, a folia bąbelkowa zabezpieczy go przed uszkodzeniem.

Po trzecie, zapewnij odpowiednią ilość miejsca do transportu

Kiedy sprzęt jest już zabezpieczony przed transportem, należy zapakować go do samochodu. Warto sprawdzić, czy zmieści się on w bagażniku lub na siedzeniach. Nie należy upychać go na siłę, ponieważ można go łatwo zniszczyć. Lepiej przyjechać większym samochodem, w którym znajdzie się odpowiednia ilość miejsca na przewiezienie kupionego sprzętu. Jeśli nie posiada się takiego, trzeba zwrócić się o pomoc do firmy transportowej, pamiętając o cenniku DHL – kupno telewizora to spory wydatek, nie chcemy dodatkowo przepłacać za usługi transportowe.

W tym dziale  Jaki szampon do włosów puszących się?

Po czwarte, ułóż telewizor w pozycji pionowej

Odpowiednie ułożenie sprzętu w samochodzie jest najważniejszym elementem podczas jego transportu, może to bowiem zadecydować o bezpieczeństwie przewożonego przedmiotu. Telewizor należy ustawić na siedzeniu bądź w bagażniku w pozycji pionowej (stojącej). Nie wolno kłaść go na leżąco – w ten sposób uszkodzi się jego matrycę. Oprócz tego należy pamiętać o tym, by ekran skierowany był nie w stronę siedzenia – zapobiegnie to jego uszkodzeniu.

Po piąte, jedź ostrożnie i ciesz się nowym telewizorem

Jeśli wszystkie powyższe elementy zostały spełnione, teraz zostało już tylko bezpiecznie wrócić do domu. Warto pamiętać o tym, że z tyłu przewozi się cenną rzecz, z której chce się w przyszłości korzystać, dlatego kierowco uważaj na zakrętach. Szerokiej drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *