Gdzie jechać na wakacje w Europie 2016 roku?

romantyczne wakacje nad morzem

Każdy, kto planuje wakacje powinien pamiętać, że nie musi przekraczać granic Europy, aby dobrze wypocząć i cieszyć się świetną pogodą. Wakacje te często są tańsze od wczasów na innym kontynencie. Z tego powodu przed wyborem miejsca wakacyjnego pobytu – należy przejrzeć ofertę  różnych państw europejskich.

W jakie miejsca w Europie warto pojechać na wakacje w 2016 roku ?

Europejskim państwem, które cieszy się największym zainteresowaniem wśród turystów jest słoneczna Hiszpania. Do najchętniej odwiedzanych hiszpańskich miast zaliczamy Barcelonę oraz Madryt. Są to miejsca szczególnie polecane dla tych, którzy w dużej mierze nastawieni są na zwiedzanie. Każdy, kto chce spędzać długie słoneczne dni na plaży – powinien udać się na Wyspy Kanaryjskie. Ciepła woda Oceanu Atlantyckiego i piaszczyste plaże skutecznie przyciągają turystów z całego świata.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się greckie wyspy Rodos i Kreta. Podstawowym atutem Grecji jest jej charakterystyczny klimat. To właśnie przez wzgląd na niego, wakacje w tym miejscu są bardzo często wybierane przez turystów. Duże znaczenie w przypadku tego państwa ma historia starożytna oraz kultura antyczna, a także to, że po męczącym dniu zwiedzania – można odpocząć na przepięknej plaży.

W tym dziale  Na jaką kolonię w tym roku?

Dobrym miejscem na spędzenie wakacji okazuje się także Madera, często nazywana jedną z najpiękniejszych wysp Europy. Trzeba przyznać, że jest to zdecydowanie zasłużony tytuł. Madera może poszczycić się niesamowitymi widokami, piękną plażą oraz interesującymi zabytkami. Wymieniając warte odwiedzenia europejskie miejsca, nie można oczywiście pominąć Malty. To niewielkie państwo słynie z dużej ilości pięknych, zabytkowych kościołów oraz bazylik. Oprócz tego nad Morzem Śródziemnym można się zrelaksować i wypocząć na pięknych piaszczystych plażach. Przejrzysta woda stwarza natomiast okazję do nurkowania, co jest dodatkową atrakcją dla turystów.

W jakie miejsca w Europie warto pojechać, aby nie obciążyć swojego portfela?

Każdy, kto chce spędzić wakacje w świetnym miejscu, nie pozbywając się, przy okazji, większości swoich oszczędności – powinien pomyśleć o urlopie w Polsce. Polskie miasta mają niesamowicie duży potencjał i wielu obcokrajowców już zdążyło go zauważyć. Należy zacząć od tego, iż niesamowicie piękne są polskie góry, zarówno Tatry, jak i Bieszczady.

Dogodne szlaki turystyczne są dodatkowym atutem tych miejsc. Jednak na całe piękno polskich gór składają się niesamowite widoki, atrakcyjne połoniny oraz przede wszystkim spokój panujący na szlakach, który skutecznie pomoże się zrelaksować. Najbardziej popularnym górskim miastem jest oczywiście Zakopane. Każdy, kto odwiedzi to miasto z pewnością zachwyci się wyjątkowym klimatem, jaki panuje w tym miejscu i będzie chciał powtórzyć tą wycieczkę.

W tym dziale  Jakie kolonie wybrać dla dzieci w 2022 roku?

Jednak niedrogo można również wyjechać na wakacje za granicę. Wyjątkowo tanim miejscem wypoczynku są Węgry. Niestety brak dostępu do morza oraz gór jest zdecydowanym minusem tego państwa. W zamian jednak Węgry mogą poszczycić się dużą ilością basenów termalnych, przy których można się zrelaksować i odpocząć. Kolejnym wartym zobaczenia, tanim miejscem na wakacje w Europie jest Chorwacja. Mało które państwo może z nią konkurować pod względem krajobrazów. Wiele osób twierdzi, że to właśnie w Chorwacji można zobaczyć najpiękniejsze zachody słońca odpoczywając na kamienistej plaży.

Równie niedrogim, jednak w obecnych czasach mniej popularnym miejscem wypoczynkowym jest Bułgaria. W poprzednich latach to państwo cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem przez turystów. W tej chwili wczasy w Bułgarii wybierane są nieco rzadziej. Jest to jednak duży błąd, gdyż miejsce to ma niesamowicie duży potencjał. Przede wszystkim ze względu na piękne Morze Czarne oraz piaszczystą plażę. Zaletą Bułgarii jest również świetna kuchnia, w której z pewnością każdy się zakocha.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *