Delikatesy czy market – gdzie robić zakupy?

delikatesy

Przed wyjściem na zakupy warto przygotować listę, dzięki czemu nie kupimy więcej niż zamierzaliśmy, a w koszyku znajdą się najpotrzebniejsze produkty spożywcze, które wykorzystamy podczas komponowania codziennego jadłospisu. Gdzie jednak robić zakupy spożywcze? Czy lepiej wybrać się do marketu, a może warto zaufać lokalnym delikatesom?

Co wybrać – delikatesy czy market?

Wiele osób wybiera się raz w tygodniu na duże zakupy spożywcze. Wprawdzie trzeba stracić czas na dojazd do hipermarketu, ale w tak dużym sklepie jest większy wybór towarów niż w delikatesach. W dobrym sklepie zakupy spożywcze zrobimy szybko, gdyż produkty są poukładane według kryteriów, więc wystarczy poznać sklepową topografię, by szybko znaleźć to, co jest nam potrzebne. Co bardzo ważne produkty są tańsze niż w delikatesach. Dzięki temu będziemy mogli kupić więcej. Trzeba jednak uważać na marketowe pułapki. Jeśli nie pojedziemy tam z listą, łatwo damy się skusić na promocje czy niższe ceny produktów, które tak naprawdę nie są nam potrzebne. Ponadto trzeba sprawdzić jaka jest jakość oferowanych produktów. Naszą czujność powinna wzbudzić podejrzanie niska cena. Kiedy dżem owocowy znanej firmy kosztuje w delikatesach około 5 złotych, a w markecie coś podobnego próbuje nam się sprzedać za połowę tej ceny to za pewnością produkty te różnią się   składem. Podobnie jest z innymi towarami, ale to nie oznacza, że wszystkie tańsze zamienniki należy skreślać. W marketach z pewnością nie powinno kupować się wędlin, gdyż często są źle przechowywane, przez co tracą świeżość i dobrą jakość. Zdarzają się produkty wędliniarskie z wyższej półki, ale są one odpowiednio droższe. W marketach warto kupować owoce i warzywa. Często pochodzą one z tego samego źródła, co te, które dostępne są na osiedlowym bazarze. Produkty tego typu sprzedawane przez markety podlegają drobiazgowej kontroli i zazwyczaj opatrzone są nazwą kraju pochodzenia.

W tym dziale  Nabiał – jeść czy nie?

Różnice między delikatesami a marketami

Coraz więcej marketów wprowadza do swojej oferty produkty luksusowe, dobre wina czy owoce morza, których nie powstydziłby się niejeden sklep specjalistyczny, co sprawia, że bliżej im do delikatesów. Te zaś coraz bardziej przybliżają się do dyskontów. Kiedyś sprzedawały bowiem raczej towary z wyższej półki. Obecnie mają asortyment taki jak dyskonty, również własne marki, a w kolejkach, szczególnie w dużych miastach, trzeba stać kilkanaście minut. Dobrej jakości delikatesy e-piotripawel.pl dbają o swoich klientów często obniżając ceny niektórych produktów. Ponadto oferowane są promocje dla posiadaczy kart lojalnościowych oraz zniżki na najczęściej kupowane produkty. Lojalni klienci mogą liczyć także na rabaty na całe zakupy bądź określone produkty, a także bony do zrealizowania przy kolejnych zakupach. Co bardzo ważne delikatesy najczęściej znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach w centrum miasta, więc nie trzeba jechać samochodem, by zrobić zakupy, co oznacza oszczędność czasu.

Zakupy robimy prawie każdego dnia. Po to większe z pewnością udamy się do marketu, ale warto kupować także w delikatesach, które oferują świeże produkty dobrej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *