Czy trampki nadają się tylko na w-f?

Przyjęło się powszechne przekonanie, że trampki męskie nadają się jedynie na salę gimnastyczną, siłownię lub ewentualnie do typowo sportowych stylizacji. Jednak jak pokazują specjaliści od mody męskiej, trampki męskie mogą być wykorzystywane również w stylizacjach miejskich, tak zwanych casualowych, które łącza w sobie elegancję stylu formalnego z wygodą i pełnym komfortem stylu sportowego. Jak połączyć te dwa elementy – sportowe obuwie jakim są trampki męskie, z eleganckimi elementami garderoby np. z marynarką? Oto kilka praktycznych wskazówek dla mężczyzn chcących wyróżnić się wyjątkową stylizacją.

Czy wszystkie trampki męskie nadają się do zestawienia z marynarka w stylu casual?

Chcąc zestawić buty sportowe, jakimi są bez wątpienia trampki męskie, z takimi elementami jak marynarki, musimy pamiętać o doborze odpowiednich butów. Nie każde trampki nadadzą się do takich stylizacji. Odrzucić należy buty, które będą jednoznacznie kojarzyły się z salą gimnastyczną – z białą podeszwą i tkaninową, czarną górą. Trampki męskie do stylizacji casualowych powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Często zaleca się skórzane trampki, które nie mają żadnych dodatkowych ozdób – otworów, ażurowań czy ćwieków. Im prostszy but tym lepiej. Jeżeli chodzi o kolory butów to dobrym pomysłem jest wybranie trampek w kolorach takich jak różne odcienie beżu, bieli czy brązu, a także granatu. Przy bardzo jasnych butach musimy pamiętać o zabezpieczeniu ich przed zafarbowaniem od spodni, szczególnie jeśli lubimy nosić bardzo ciemne jeansy.

W tym dziale  Najlepszy zegarek dla sportowca

Jaka marynarka będzie pasować do trampek męskich?

Tak jak w przypadku butów, tak i w przypadku doboru pozostałych elementów stylizacji, w tym przypadku marynarki, odrzucamy skrajności. Czyli do trampek, nawet tych najbardziej eleganckich nie będziemy ubierać marynarek garniturowych, formalnych. W zestawieniu z obuwiem o charakterze sportowym o wiele lepiej sprawdzą się marynarki półformalne, które czasami potocznie nazywane są właśnie marynarkami sportowymi.

Marynarka powinna być wykonana z materiału matowego, może być dopasowana do ciała. Trzeba pamiętać, aby odpowiednio dobrać kolor marynarki do stylizacji. Najlepiej sprawdzą się tutaj granat, brąz, beż, miodowy czy takie kolory jak zieleń oraz błękit. W zestawieniu z trampkami dobrze prezentują się marynarki wykonane ze sztruksu oraz tweedu.

Jakie spodnie dobrać do stylizacji casual z wykorzystaniem obuwia sportowego?

Do takich stylizacji bardzo często wybierane są tradycyjne jeansy. Można jednak dodać całej stylizacji nieco więcej elegancji, kiedy postawimy na spodnie typu chinosy. Jeżeli chodzi zaś o kolorystykę to tutaj panuje dość duża dowolność – od klasycznego błękitu czy granatu charakterystycznych dla jeansów, po biele i beże spodni typu chinos. Można też postawić na bardziej odważne stylizacje np. z wykorzystaniem spodni w zielonym lub czerwonym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *