Jakie farby do włosów stosować?

farba do włosów

Farbowanie włosów kojarzone jest z ważną zmianą w życiu kobiety, często też ze zmianą wizerunku. Niejednokrotnie wiosna jest porą roku, która motywuje do odświeżenia zmęczonych włosów po zimie, nadania im żywego koloru i blasku. Jakie farby można stosować, a jakich należy unikać, żeby nie pogorszyć kondycji włosów i swojego wyglądu?

Bez amoniaku

Wiele słyszy się teraz o negatywnym działaniu amoniaku dla skóry głowy. Jest on bowiem substancją żrącą, toksyczną, o silnym drażniącym zapachu. Należy zatem sprawdzać opakowania farb do włosów i wybierać te z niewielkim jego natężeniem lub najlepiej takie, które w ogóle go nie zawierają. W ten sposób uniknie się niechcianych efektów ubocznych, takich jak pieczenie skóry głowy, wysypka, podrażnienie błon śluzowych nosa i oczu, a u osób uczulonych na jego działanie czynników alergicznych. Podczas wizyty u fryzjera również mamy prawo do tego, aby spytać jakiej farby używa i czy jest bezpieczna dla włosów i skóry głowy.

Naturalne farby do włosów

Idealnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, dla osób posiadających wrażliwą skórę głowy, a także problemy z łamaniem się i wypadaniem włosów są naturalne farby do włosów. Ich innowacyjne działanie polega na tym, że w przeciwieństwie do farb chemicznych, odbudowują włókno włosa, zamykają łuski i wygładzają go. Farby, które w składzie posiadają barwnik z henny, są bezpieczne do stosowania nawet dla kobiet w ciąży, ponieważ pozbawione są silikonów, alergenów zapachowych, amoniaku i sztucznych barwników. Henna wnika do włosa i wiąże się z keratyną, w ten sposób je odżywiając. Naturalne farby do włosów sprawiają, że włosy są  wzmocnione i nabierają zdrowego blasku.

W tym dziale  Listonoszka czy shopper? Dowiedz się, która torebka będzie najwygodniejsza na zakupy?

Ziołowe farby do włosów

Jednym z rodzajów naturalnych farb do włosów jest farba ziołowa. Szkodliwy amoniak zastąpiony został składnikami mineralnymi, wyciągami z ziół i kwiatów. Dzięki temu farba nie obciąża włosów, a wręcz je wzmacnia. Każda z roślin posiada właściwości, które naprawiają strukturę włosów i poprawiają ich kondycję. Przykładowo: aloes zawiera enzymy, białka, witaminy A, C i E oraz pantenol. Ma działanie łagodzące, zapobiega podrażnieniom. Ponadto ułatwia wchłanianie się koloru, dzięki czemu można uzyskać trwały efekt. Akacja działa antybakteryjnie, ściągająco, przeciwzapalnie oraz odżywia włosy. Agrest indyjski pobudza porost włosów i dodaje objętości. Im częściej farbuje się włosy naturalnymi ziołowymi farbami, tym korzystniejszy będzie efekt – mocne, lśniące włosy o pięknym naturalnym odcieniu.

Farby w przystępnej cenie

Farba o długotrwałym efekcie, zawierająca naturalne, wysokiej jakości składniki wcale nie musi być droga i trudnodostępna. Na półkach sklepowych, w drogeriach i sklepach internetowych istnieje ogromny wybór farb naturalnych. Każdy zatem  znajdzie coś na własną kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *